resizer-small.png  resizer-small.png 
resizer-small.pngEN Ško ZŠko Gym Inst
resizer-2x1.png
resizer-2x1.png

Novinky

letter.png

Duhovka se stala kandidátskou školou IB Diploma programu

S radostí Vám oznamujeme, že organizace http://www.ibo.org/ přijala naši přihlášku a Duhovka byla včera zařazena mezi kandidátské školy. Od září vstupujeme do přípravného období, na jehož konci (jaro 2019) získáme certifikát IB world school a budeme tak moci pro stávající studenty nižšího gymnázia (kvarta a mladší) nabízet nejen českou, ale i mezinárodní maturitu.

International Baccalaureate Diploma Programme je dvouletý program pro studenty nejvyšších ročníků (septima, oktáva) zakončený mezinárodní maturitou IB. Absolvování otevírá studentům lepší možnost studovat na zahraničních univerzitách. Studium programu svým charakterem (velká možnost volby, rozvoj studijních dovedností, důraz na propojenost poznání a rozvoj společné odpovědnosti) odpovídán hodnotám Duhovky a naplňuje náš profil absolventa.

Skládat mezinárodní maturitu nebude povinnost – student se může rozhodnout jen pro maturitu českou. Studenti Duhovky budou připravováni k oběma typům zkoušky, učební plán kombinuje požadavky české maturity s očekáváními IB. Pro pedagogy to bude (vedle montessori tréninku) další podnět k rozvoji i doplnění sboru.

minifestival_05-2017.png

Jarní Minifestival 2017

Co vás napadne, když se řekne červená papírová růže, kolotoč a terč na střelnici? Ano, uhádli jste správně! Třetí edici úspěšného dětského prodejního festivalu Mini si užijeme ve stylu staročeské pouti aneb „nebe peklo ráj, já ti růži z pouti dám“. Těšit se můžete na nové kolekce oblečení, hračky, knížky, nábytek a doplňky pro malé i velké od našich českých designerů.           

Kdy
pátek 12. 5. 2017, 10-19 hod.
sobota 13. 5. 2017, 10-19 hod.
neděle 14. 5. 2017, 10-18 hod.

Kde
Hala C Balabenka, Drahobejlova 2400/15, Praha 9
spojení MHD: tram Ocelářská (linky 8 a 25) a Divadlo Gong (linky 14, 16), metro B stanice Českomoravská

Více informací najdete na strákách festivalu a na facebooku.

Krásné jarní dny přeje Duhovka 

velikonocni_prani_dl_final.jpg

Duhovka přeje krásné Velikonoce!

Příjemné prožití velikonočních svátků všem žákům, studentům i rodičům přeje tým Duhovky.

summercamp2017_a4_cz__large_.jpg

Letní příměstský tábor Duhovka 2017  

Srdečně zveme na náš česko-anglický prázdninový příměstský tábor s prvky montessori pro děti ve věku 
od 3 do 7 let, který se každoročně koná v krásné a klidné lokalitě pražské Hanspaulky na pobočce školky Duhovka - Kozlovská.
 

Vybírat můžete z následujících programů

  • 1. turnus (10. - 14. 7. 2017):   Cesta vesmírem
  • 2. turnus (17. - 21. 7. 2017):   Dobrodružství pěti smyslů člověka
  • 3. turnus (24. - 28. 7. 2017):   Cesta kolem světa

Týdenním programem budou děti provázet 3 učitelé, z toho vždy 1 anglický rodilý mluvčí. Program probíhá vždy pondělí až pátku, od 8:30 do 17:00 hodin.

 

Informace o programu a přihlášku získáte zde.

 

Těšíme se na Vaše děti a společné zážitky!

Tým MŠ Duhovka

coko_obal_250g_final2_facebook.jpg

Dnes, 28. března slavíme Den učitelů

Ačkoli Mezinárodní Den učitelů je stanoven na 5. října, v České republice tento svátek slavíme 28. března, kdy je výročí narození Jana Amose Komenského.

Proto přejem všem učitelům krásně prožitý jarní den a děkujeme za jejich obětavou práci.

Vaše Duhovka

picture-1.png

Rodinný festival Struny dětem v Minoru letos poprvé i v květnu

Radek Baborák, Marta Töpferová, Bratři Ebenové, Anna Polívková, Ivan Trojan, Lenka Dusilova a mnoho dalších - nabitý program čítající přes padesát koncertů, tanečních a divadelních představení, workshopů a překvapení nabídne letos poprvé i v jarním termínu - od 19. do 21. května – osmý ročník oblíbeného víkendového rodinného festivalu Struny dětem v Minoru. S podtitulem Když si múzy hrají lákají pořadatelé tvořivé děti a teenagery do Divadla Minor, na Novoměstskou radnici i na open air koncerty či pouliční storytelling přímo ve Vodičkově ulici. 

Speciálně pro jarní Struny dětem vzniká ambiciózní site specific hudebně-divadelní projekt s názvem Zvuky nočního lesa, kde se na Novoměstské radnici v režii oceňovaného Jiřího Adámka v hlavní roli představí kouzelná zvuková hračka Mogees. Nebude chybět nové představení z minorské produkce Sněhová královna a vrátí se oblíbení Pišlíci Beaty Hlavenkové s Ivanem Trojanem a Lenkou Dusilovou. Mezi dalšími, kteří budou dětem na dosah, najdeme Bratry Ebeny, Martu Töpferovou s Milokrajem, hornistu světového renomé Radka Baboráka a jeho Orquestrinu, Annu Polívkovou a Michala Kurtiše, Víta Křištana s Jiřím Slavíkem nebo swingující zpěvačku Petru Ernyei s Markem Rajhonem. Řada z nich i další umělci zvučných jmen jako choreograf Jan Kodet, Lela a Ester Geislerovy nebo Lenka Tretiagová, se budou dětem věnovat i na originálních workshopech, připravených s jediným záměrem: Představit dětem pestrý svět umění a dalších tvořivých aktivit, umožnit jim nadchnout se pro umění. Speciální program bude opět připraven i pro teenagery.

Jednotlivé akce jsou rozděleny dle věkových kategorií. Kompletní program a všechny podrobné informace jsou k dispozici od dnešního dne na www.strunydetem.cz. Tamtéž bude 26. března 2017 v 18.00 hod. zahájen předprodej vstupenek na jednotlivé akce.
 
Struny dětem v Minoru se konají pod záštitou radního pro kulturu hl. m. Prahy Jana Wolfa
Hlavní partneři: Duhovka Group, Centrum Sámovka

duhovka_dod_pop-up_cz.jpg

Dny otevřených dveří v Duhovce

Vážení rodiče, milé děti, studenti a přátelé, srdečně Vás zveme na naše únorové dny otevřených dveří!

24. února 2017 v Základní škole Duhovka

21. února 2017 na Gymnáziu Duhovka

Těšíme se na Vaši návštěvu!
Vaše Duhovka

Nahoru
piktogramy_2_faze.png piktogramy_3_faze.png